همکاری‌ دانشگاه تبریز و وزارت دفاع گسترش می یابد

۲۵ مهر ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۹ کد : ۲۴۰۵ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۵۶
همکاری‌ دانشگاه تبریز و وزارت دفاع گسترش می یابد
همکاری‌ دانشگاه تبریز و وزارت دفاع گسترش می یابد

راهکارهای گسترش همکاری مشترک موسسه آموزشی و تحقیقات صنایع دفاعی وزارت دفاع و دانشگاه تبریز با حضور نمایندگان طرفین در جلسه‌ای به میزبانی دانشگاه تبریز مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، مهندس علی رحیمی، مدیر اکتساب فناوری های بدیع و نوظهور موسسه آموزشی و تحقیقات صنایع دفاعی در این نشست با تاکید بر اینکه دانشگاه تبریز از جمله دانشگاه های جریان ساز و تاثیرگذار کشور بوده است، گفت: این دانشگاه در طول تاریخ کشور نقش تعیین کننده و سرنوشت سازی داشته و به همین منظور می خواهیم در حوزه های مختلف از ظرفیت های دانشگاه تبریز در توسعه همه جانبه کشور استفاده شود.
وی اضافه کرد: ما هنوز در تولید فناوری های نو در مقایسه با کشورهای توسعه یافته فاصله داریم، لذا از اساتید دانشگاه ها و محققان با توجه به نیاز روز جامعه و آینده تولید علم و دانش انتظار این است که این فاصله ها را پر نمایند و از این رو با در نظر گرفتن پتانسیل های موجود، وزارت دفاع آماده توسعه همکاری مشترک با این دانشگاه است.
این مقام موسسه آموزشی و تحقیقات صنایع دفاعی در ادامه به رویکرد نوین ارتباط صنعت، دانشگاه و جامعه پرداخت.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز نیز در این نشست با معرفی اجمالی دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز با داشتن بیش از760 هیات علمی و با تخصص های مختلف در حوزه های علم از جمله فنی مهندسی، هوا فضا و ... ، 24 هزار دانشجو، 200 آزمایشگاه مجهز، 21 دانشکده، 10 مرکز تحقیقاتی، پژوهشکده و قطب علمی، همچنین بیش از50 مرکز رشد فعال از پتانسیل بالایی در زمینه همکاری با وزارت دفاع برخوردار است.

دکتر محمد مقدم واحد گفت: این دانشگاه آماده هر گونه توسعه همکاری مشترک با سایر دستگاه ها و سازمانها بوده و در حال حاضر بیش از 80 تفاهم نامه همکاری با دستگاه های مختلف امضاء کرده است که نزدیک 60 مورد از آنها در طول دو الی سه سال اخیر بوده است.
به گفته وی، این دانشگاه در حال حاضر 13 تفاهم نامه همکاری با بخش های مختلف دفاعی کشور دارد که در قالب 84 طرح مشترک اجرا می شود.

همین گزارش حاکی است: در این نشست جمعی از اساتید، محققان، روسای دانشکده ها و مدیران مراکز تحقیقاتی به معرفی ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه تبریز در حوزه های علوم مختلف و امکان سنجی همکاری با وزارت دفاع پرداختند.نظر شما :