36 استاد دانشگاه تبریز بیش از 1000 استناد علمی دارند

۱۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۷ کد خبر : ۲۳۷۷ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۹۷
36 استاد دانشگاه تبریز بیش از 1000 استناد علمی دارند
36 استاد دانشگاه تبریز بیش از 1000 استناد علمی دارند

32 نفر از اساتید  دانشگاه تبریز در سایت جهانی SCOPUS و 4 نفر نیز در Google Scholar بیش از هزار استناد علمی دارند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر محمدرضا پورمحمدی، با اعلام این خبر گفت: در سال های اخیر اساتید، پژوهشگران و دانشمندان بین المللی دانشگاه تبریز در تولید علم، تحقیقات و فناوری کشور سهم موثری داشته و موجب ارتقاء جایگاه علمی ایران در سطح جهان شده اند، حاصل تلاش این پژوهشگران علاوه بر کاربردهایی که در عرصه های مختلف علمی، صنعتی و اجتماعی دارد به صورت مقاله های ISI در مجلات معتبر بین المللی چاپ و تعداد زیادی نیز در جهان به این یافته های علمی استناد نموده اند.
رییس دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه استناد به دانشمندان و پژوهشگران بخش مهمی از فرایند تحقیق و ارزش و اعتبار نویسنده به حساب می آید، افزود: براساس اطلاعات اخذ شده از پایگاه جهانی SCOPUS،  تعداد 32 نفر از اساتید و پژوهشگران دانشگاه تبریز استنادات و ارجاعات بالای 1000 مورد دارند.
دکتر پورمحمدی اضافه کرد: بر همین اساس، دکتر علیرضا ختائی با 6501 ، دکتر نظام الدین دانشور با 4245 و دکتر محمدتقی زعفرانی معطر با 2753 استناد، در رتبه های اول تا سوم اساتید و پژوهشگران با ارجاعات بالای 1000 استناد دانشگاه تبریز قرار دارند.
وی با اعلام اینکه از این تعداد 23  نفر در گروه عمده علمی علوم پایه و 9  نفر در گروه عمده علمی فنی مهندسی قرار دارند، افزود: علاوه بر اساتید فوق همچنین 4 نفر در Google Scholar دارای بیش از هزار استناد هستند.


نظر شما :