36 استاد دانشگاه تبریز بیش از 1000 استناد علمی دارند

۱۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۷ کد : ۲۳۷۷ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۶۰
36 استاد دانشگاه تبریز بیش از 1000 استناد علمی دارند
36 استاد دانشگاه تبریز بیش از 1000 استناد علمی دارند

32 نفر از اساتید  دانشگاه تبریز در سایت جهانی SCOPUS و 4 نفر نیز در Google Scholar بیش از هزار استناد علمی دارند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر محمدرضا پورمحمدی، با اعلام این خبر گفت: در سال های اخیر اساتید، پژوهشگران و دانشمندان بین المللی دانشگاه تبریز در تولید علم، تحقیقات و فناوری کشور سهم موثری داشته و موجب ارتقاء جایگاه علمی ایران در سطح جهان شده اند، حاصل تلاش این پژوهشگران علاوه بر کاربردهایی که در عرصه های مختلف علمی، صنعتی و اجتماعی دارد به صورت مقاله های ISI در مجلات معتبر بین المللی چاپ و تعداد زیادی نیز در جهان به این یافته های علمی استناد نموده اند.
رییس دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه استناد به دانشمندان و پژوهشگران بخش مهمی از فرایند تحقیق و ارزش و اعتبار نویسنده به حساب می آید، افزود: براساس اطلاعات اخذ شده از پایگاه جهانی SCOPUS،  تعداد 32 نفر از اساتید و پژوهشگران دانشگاه تبریز استنادات و ارجاعات بالای 1000 مورد دارند.
دکتر پورمحمدی اضافه کرد: بر همین اساس، دکتر علیرضا ختائی با 6501 ، دکتر نظام الدین دانشور با 4245 و دکتر محمدتقی زعفرانی معطر با 2753 استناد، در رتبه های اول تا سوم اساتید و پژوهشگران با ارجاعات بالای 1000 استناد دانشگاه تبریز قرار دارند.
وی با اعلام اینکه از این تعداد 23  نفر در گروه عمده علمی علوم پایه و 9  نفر در گروه عمده علمی فنی مهندسی قرار دارند، افزود: علاوه بر اساتید فوق همچنین 4 نفر در Google Scholar دارای بیش از هزار استناد هستند.


نظر شما :