کارگاه آموزشی نقش اساتید در ارتقای بهداشت روان دانشجویان در دانشگاه تبریز برگزار شد

۱۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۲ کد : ۲۳۴۳ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۶۱
کارگاه آموزشی نقش اساتید در ارتقای بهداشت روان دانشجویان در دانشگاه تبریز برگزار شد
کارگاه آموزشی نقش اساتید در ارتقای بهداشت روان دانشجویان در دانشگاه تبریز برگزار شد

کارگاه آموزشی نقش اساتید در ارتقای بهداشت روان دانشجویان با حضور و تدریس دکتر حمید یعقوبی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در آغاز این کارگاه آموزشی با بیان اینکه امروزه تبلیغاتی علیه دانشگاه ها صورت می گیرد، که آسیب های اجتماعی و اخلاقی در دانشگاه ها در حال افزایش است، گفت: دانشگاهها نیز جزوی از جامعه بوده و از آن جدا نیستند، اما آسیب های اجتماعی در دانشگاه ها به مراتب کمتر از سایر بخشها است.

حجت‏الاسلام محمد انوری،در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه در آموزه های دینی ما مسلمانان تاکید فروانی بر سلامت افراد و جامعه شده است، تصریح کرد:ضروری است دستگاه های مختلف و در راس آنها اساتید دانشگاه ها با تدوین برنامه های درست و به موقع و با فرهنگ سازی درست از آسیب های اجتماعی، اخلاق و روانی جامعه جلوگیری کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز،نیز در این کارگاه با اشاره به اینکه امروزه مطالبات و انتظارات دانشجویان با دو دهه گذشته فرق دارد، گفت:در گذشته مهمترین دغدغه دانشگاه ها برای دانشجویان تامین خوابگاه، تغذیه خوب و به ویژه تامین خدمات رفاهی بود که امروزه این دغدغه ها به بهداشت روح و روان دانشجویان و آسیب های اجتماعی تغییر یافته است.

دکتر حسین امامعلی پور اضافه کرد: در حال حاضر برخی آسیب های اجتماعی و اخلاقی دانشگاه ها و دانشجویان را تهدید می کند که برای جلوگیری از معضلات اجتماعی کار جهادی ضروری است و نقش اساتید به عنوان الگو در این میان بسیار مهم است.

دکتر شهرام واحدی،رییس مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز نیز با اشاره به یافته های آماری پایش سلامت روان دانشجویان و آمار و اطلاعات بدست آمده، گفت: ریشه بسیاری از مشکلات روان شناختی از منابع متعددی ناشی می شود که در این کارگاه به نقش خطیر اساتید در پیشگیری از اختلالات روانی پرداخته می شود.

رییس مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز، یادآور شد: این کارگاه آموزشی با عنوان نقش اساتید در ارتقای بهداشت روان دانشجویان با حضور دکتر حمید یعقوبی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با شرکت بیش از 130 نفر اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز و مسئولان مرکز مشاوره منطقه سه برگزار می شود

سپس مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کارگاهی در محورهای حساس سازی اساتید در خصوص وضعیت روان شناختی دانشجویان ، نحوه برخورد با دانشجویان مشکل دار و آشفته، نگاه علمی، تخصصی و جامع اساتید به نقش تربیتی و نحوه مداخله روان شناختی در شرایط بحرانی و ... برگزار نمود.

همچنین کارگاهی آموزشی دیگری با همین محوریت و با حضور روسای مراکز مشاوره دانشگاه های استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

خاطر نشان می شود این برنامه در قالب طرح دانش افزایی اساتید توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی و مرکز مشاوره دانشگاه بر گزار شد.نظر شما :