نصب و راه اندازی دستگاه اندازه¬گیر تخلیه جزئی در دانشگاه تبریز

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۸:۴۸ کد : ۱۱۲۱ اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۵۰۰
دستگاه اندازه¬گیر تخلیه جزئی توسط یک تیم از کارشناسان شرکت امگا دانش و شرکت ایران ترانسفو در محل آزمایشگاه فشار قوی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز نصب و راه اندازی شد.

دستگاه اندازه­گیر تخلیه جزئی توسط یک تیم از کارشناسان شرکت امگا دانش و شرکت ایران ترانسفو در محل آزمایشگاه فشار قوی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز نصب و راه اندازی شد.
رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز با اعلام این خبر گفت: پدیده تخلیه جزئی یک پارامتر بسیار مهم در ارزیابی کیفیت عایق­های فشار قوی می باشد که تشخیص آن می تواند مشکلات احتمالی در عایق­ها و محل وجود عیب را در آنها نشان دهد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر ضیاءالدین دائی کوزه­کنانی با بیان اینکه دستگاه اندازه­گیر تخلیه جزئی اهمیت قابل توجهی در تکنولوژی فشار قوی دارد، یادآور شد: این دستگاه علاوه بر استفاده­های آموزشی و تحقیقاتی دارای کاربردهای وسیعی در صنعت نیز می­باشد بطوریکه با وجود این دستگاه می­توان تست­های صنعتی متعددی را در محل آزمایشگاه فشار قوی انجام داد و خدمات بیشتری را به صنعت ارایه کرد.
وی همچنین با بیان اینکه با نصب این دستگاه دانشگاه تبریز جزء معدود دانشگاه­هایی است که به این دستگاه مجهز شده است، تصریح کرد: وجود این دستگاه و دستگاه­های دیگری چون دستگاه مولد ولتاژ ضربه Kv 450 و دستگاه تست روغن و نیز دستگاه تست کابل­های فشار قوی و ترانس آزمایشگاهی Kv 200 متناوب زمینه را برای ایجاد گرایش فشار قوی در مقطع کارشناسی ارشد بطور کامل فراهم آورده است.
یادآور می شود: دستگاه اندازه گیر تخلیه جزئی از شرکت LDIC  کشور آلمان خریداری شده است.
برپایه همین گزارش؛ نصب این دستگاه با هماهنگی شرکت برق منطقه ای تبریز و دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه صورت گرفته بود که در این برنامه مشاور مدیر عامل شرکت برق منطقه­ای، رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر نیز حضور داشتند.


نظر شما :